Mother and Child Tablo Hikayesi by Gustav Klimt
Blog

Mother and Child Tablo Hikayesi by Gustav Klimt

MOTHER AND CHİLD TABLOSU

Yaşam alanlarının her yerinde gerek ortama kattığı dokusu, ambiyansı ve renklere olan uyumu ile gerekse iç dünyamızda ki hislerin tuvale dökümü niteliğinde olan tablolar, bugün duvarlarımızın sanatçısı rolünde. Şıklıkla bütünleşip modernliğe tat katan ve adeta görselliğin zirve yaptığı
Mother And Child tablosu, bugün bilinen tüm olgulara ve detaylara hükmedercesine hayatınızın başköşesinde yerini almaya hazır. Günümüz dünyasında ki değerlerin, çağdaş sanatın, sembollerin ve fikirlerin bir nevi aynası olan Mother And Child tablosu, kusursuz görünümü ve taze tonları ile bir devrin yeniden perde açışına şahitlik ediyor. Dünyanın saygın ressamlarından Gustav Klimt’in yaşam döngüsünü inceden inceye işlediği bu tabloda anneliğin yüce duygusunu fırça izlerine bularken, özgün sanatına sevgi terimini muazzam şekilde taşıyor. Barındırdığı anne-çocuk ilişkisini apayrı boyutta sergileyen Gustav Klimt, estetik dokunuşu ve sıcacık hikâyesini gözler önüne sererken yaz temasını sonbaharın geçiş renklerinden esinlenerek tamamlarken uçsuz bucaksız bir ana tanıklık edilmesine olanak sunuyor. Ruhumuzun derinliklerinde ki en asil duygu olan anneliğin sanata yansıdığı, varoluş sancılarımızın en tabi önemi olan çocuk manasını ve dahası sevginin dışa vurumu halini alan Mother And Child tablosu; özenerek paletlerden alınan renklerle ilham alınan kadın tenine öylesine şairane halde denk getirilmiş ki, camlardan ışık huzmesi vurunca asaletini açığa vuran camgöbeği tonunu derinlik katarak sağlamış.

MOTHER AND CHİLD TABLOSU VE AHENK STİLİ

Var olan hikâyesi ile alanlara stil katan Mother And Child tablosu, zamanın ötesinde bir çizgi ile betimlenerek şiirsel bir dille renklendirilmiş ve hayatınızın kıyılarını şekillendirirken zamana ayrı bir pencere açmanızın önünü açmış. Kusursuzluk mu arıyorsunuz?

Gözlerinizin merceğini ve yalınlık ayarını iyice açmalısınız çünkü bilinen tüm sadeliğin ve bohem tarzın ustalığını üstlenen Mother And Child tablosu ile evlerinizin dekoruna sıra dışı bir ahenk katabilirsiniz.  Tabloda ki dokunuşun detaysal vurgularına bakıldığında, bir annenin çocuğuna şefkatle sarılışına ve diğer tüm tablolarında da işlediği gibi kadın ve sevgi bütünlüğüne dikkat çeken Gustav Klimt, süsleme açısından yumuşak geçişler ve çiçek detayları ekleyerek anı ölümsüz kılmış.

Antrenizde ki doğal bir dresuar ile evin geçiş bölümlerinde misafirlerinizi ağırlarken çarpıcı duruşuyla egzotik bir hava yaratabileceğiniz gibi, kreatif tınılarla bezenmiş sadelik olgusundan da ödün vermemiş olacaksınız.

ANNELİĞİN KUTSALLIĞI AŞKINA!

Bildiğiniz tüm dünyevi duygulara perde çekerek kutsanmışçasına sahiplik hissini sunan Mother And Child tablosu ana rahminde başlayan annelik ve cinsellik teorilerinin sınırlarını öylesine zorluyor ki; plazanızda ki ofislerinizden, evinizin duvarlarından üzerine tek bir kelime edilmeden duyguları taşan sevgi ve bağ temasını can alıcı halde yansıtırken size kalan tek şey; tabloyu seyrederken büyüsünde kaybolmak! Sanatseverleri heyecanlandıran türde ki tablonun var oluşu nitelendirdiği ve koruma içgüdüsünün açığa çıktığı tutkunun en belirgin hali sarılma anı ile detaylandırılırken; sıcak ve opak görünümüyle olağanın çok üstüne hitap eder türden.

Sanat eleştirmenleri tarafından tarihin en kadınsal ve en sıkı bağ teması olarak değerlendirilen Mother And Child tablosu, yüzyıllar boyu süregelen sahipleniş duygusunun ana varyantı niteliğinde. Bu tablonun salonunuzda yaratacağı kombini düşünelim. Metal ve beyaz tonların hâkim olduğu bir dekor ile geniş duvarda yer alan tablo sayesinde tamamlanış algısını rahatlıkla elde edeceksiniz. Modernizm yarattığı tüm baskılardan arınmış, içsel duygu selini sevgi bağı ile harmanlamış ve tüm zamanlara yakışır türde resmedilmiş Mother And Child tablosu, sanatı tüm benliği ve çıplaklığı ile benimseyen sanatseverlere sesleniyor.

 

İLHAM VEREN ÇİZGİLER VE TON YALINLIĞI

Eriyen saatlerin içerisinde geçen zaman döngüsünün değişmeyen en mühim duygusu gerçeğinin anne-çocuk bütünlüğü olduğu aşikâr.

Mother And Child tablosu ile klasik dönemden sıyrılıp usta fırçaların gün dönümü izlerine şahitlik ederken ancak tek bir sevginin her türlü toprakta yeşereceğinin farkına varıyorsunuz: Annelik.
Dünya döndükçe her nesle aktarılmaya devam edecek Mother And Child tablosu sayesinde tuvalde can bulan tüm sevginin gerçekliliğini içinizde hissedebileceğiniz gibi, sevdiklerinize de yansıtırken yalnızca bir tablo olmadığını ve yaşam alanlarınıza bütünlük katarken apaçık bir çıplaklıkla anne-çocuk bağının ne denli kuvvetli olduğunu göreceksiniz.

Bu tabloyu seyrederken size geçirdiği hissi, fikirlerinizi, hayata bakış açınızı ve kadının değerini bir kez daha sorgulamanıza yardımcı olurken, tanrının biz kadınlara verdiği bu güzel emanetin anlamını da idrak etmemizi sağlıyor.

İki farklı bakış açısını tek bir görselde bir araya getiren Gustav Klimt, sembolizmi ve inançları markaj altına alarak fikirleri ile günümüz hayatlarına inovatif bir bakış açısı sunarak sanatın uyumunu Mother And Child tablosu ile evlerimize konuk ediyor.

Bugün estetiklikten vazgeçmeyen, her daim modernliğe açacak bir sayfası olan ve izinin değdiği tüm alanlarda fark yaratmak isteyen herkesin sanatı hayatına konuk ettiği gerçeği ile idealizmin yansımalarını alegori farkıyla karşılayabilir.
Armoninin arkaik ile devleşerek canlandığı sanat sahnesinde bir devinim başlatan bu tablo farkıyla hiç olmadığı kadar eşsiz bir hava elde edeceksiniz.

Bütün bu hikâyenin altında yatan fikir ve sanatın kaybolmaması için elimizden geleni yapıyor, Gustav Klimt’in eserlerinin modern döneme uygun bir şekilde yansıtılması için uğraşıyoruz. Güzel görünüme sahip olmak çok önemlidir ancak buna ek olarak sanatı, sanatın ruhunu eklediğinizi bir düşünseniz? Kulağa hoş ve cool geliyor desek yalan söylemiş olmayız. “Mother and Child” tablosunun bir kolye veya bir fulara nasıl hoş bir görüntü verdiğini biliyor musunuz? Peki ya tablonun bu ürünlere yansıtılma hikayelerini? Mother and Child by Gustav Klimt İpek Fular veya Gustav Klimt Mother and Child Tablo Tasarım Kolye ürünlerinin hikayelerine hemen göz atın!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.